+48 513 107 753 | tel./fax 24 268 04 48, 24 268 66 81
Przekaż 1% dla CPP METANOIA i pomóż pomagać! KRS: 0000343876 - - to tak mało a tak dużo! Dziękujemy!

„SdN” – opinie uczestników

Kategoria - Aktualności Artykuły

Prezentujemy niektóre opinie uczestników „Spotkań dla narzeczonych” organizowanych przez nasze Centrum. Przez „niektóre” rozumiemy tylko te pozytywne ;). Sami rozumiecie – z przyczyn marketingowych nie będziemy się samobiczować :). Tak czy siak, dziękujemy za miłe słowa, a zainteresowanych zapraszamy do naszego Centrum! (Prezentowane opinie w pisowni oryginalnej). Opinie pochodzą z FP Metanoia Płock.

*****

Miło, naprawdę miło spędzony czas. Dużo ważnych informacji przekazanych w ciekawej formie (życiowej). Będziemy z narzeczonym polecać 🙂 Ania (03.06.2018)

*****

Dziękujemy za tak mile spędzony czas! Niedzielne zajęcia z ks. Jarkiem zapamiętamy na długo, niezwykle sympatyczny i mądry życiowo człowiek. Z pewnością będziemy polecać dalej! : ) Marta (03.03.2018)

*****

Dziękujemy za świetne spotkania ? jeszcze raz serdecznie polecamy?! Justyna (24-25.02.2018)

*****

Polecamy! Super kurs przedmałżeński! Marta (17-18.02.2018)

*****

Sympatyczne miejsce, wspaniali wykładowcy, gorąco polecam! Anna (17-18.02.2018)

*****

Wszystko jak należy! Warto! Mateusz (05.02.2018)

*****

Bardzo dobrze spędzony czas. POLECAMY , co najważniejsze przyjemna atmosfera. PS. tanie taksówki. Agata (03.02.2018)

*****

Super miejsce, mila przyjazna atmosfera  duże zaangażowanie ze strony prowadzących. Polecamy . Magda (28.01.2018)

*****

Polecam spotkania dla narzeczonych. Prowadzone w przyjemnej, wesołej atmosferze. Ewa.

*****

Świetne miejsce, pomocne, wartościowe. Polecamy tu nauki przedmałżeńskie, treściwie, sensownie idealnie na XXI wiek 🙂 Michał.

*****

Polecamy na nauki przedmałżeńskie. Miła i przyjazna atmosfera, wiele ciekawych tematów. Jechaliśmy z pewną niepewnością, zdanie zmieniliśmy po pierwszych kilku minutach. Przemek.

*****

Mój mąż (wtedy narzeczony) po powrocie  do domu (red. ze spotkań dla narzeczonych w Metanoi) kupił mi pierwszy prezent, zupełnie bez okazji. Wiola (4.12.2017)

*****

Bardzo wesoła, miła atmosfera i zdrowe podejście do narzeczonych! Wiele ciekawych informacji. Polecam! Ewelina (2-3.12.2017)

*****

Bardzo, bardzo polecamy! Ciepła atmosfera i niesamowici pracownicy, którzy na pewno zostaną nam na długo w pamięci, pozdrawiamy i jeszcze raz z całego serca polecamy. Katarzyna (2-3.12.2017)

*****

Co tu dużo pisać – fantastyczna atmosfera, super prowadzący, a ks. Jarosław MISTRZ  Przekazujecie mnóstwo informacji w bardzo ciekawy i przystępny sposób. P.S. Pozdrowienia z Sochaczewa ?. Kasia (2-3.12.2017)

*****

Prawdziwa metanoia, od sceptycznego podejścia na początku po smutek że to już koniec. Wspaniali ludzie potrafiący przekazać wiedzę, mądrzy życiowo, zero ściemy. Szczególne podziękowania dla księdza Jarka, niesamowity ksiądz, człowiek, facet. Piąteczka oczywiście od Sochaczewa! . Daria (2-3.12.2017)

*****

Miłe zaskoczenie polecam  Zajęcia na poziomie, z poczuciem humoru . Magda. (2-3.12.2017)

*****

Zajęcia świetne. Bardzo nam się podobały. Najfajniesze, z poczuciem humoru, zaskakujące oraz bardzo życiowe to niedzielne nauki z księdzem. Dziękujemy . Agata. (2-3.12.2017)

*****

Świetne miejsce dla narzeczonych, małżeństw i całych rodzin. Bardzo empatyczny i pomocny personel. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona formą kursu przedmałżeńskiego. To był naprawdę pożytecznie spędzony weekend dla mnie i mojego narzeczonego. Polecam wszystkim narzeczonym oraz małżeństwom. Dominika. (25-26.11.2017)

*****

Polecamy weekendowe spotkania dla narzeczonych! Razem z narzeczonym (który jest osobą niewierzącą) byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym jak ciekawie i nienachalnie prowadzone były zajęcia. Weekend minął nam szybko w bardzo miłej atmosferze stworzonej przez profesjonalny i sympatyczny personel! Dziękujemy za to, że ten czas nie okazał się stracony! Anita i Marek  (28-29.10.2017)

*****

Polecamy każdej parze nauki tutaj. Ks. Kamiński niesamowity człowiek, przedstawia problemy z którymi borykamy się na co dzień w taki sposób, że uśmiech pojawia się na twarzy, po czym wracamy do domu i jesteśmy w stanie na chwilę się zatrzymać i zastanowić. Polecamy każdej parze, która zastanawia się gdzie udać się na kurs przedmałżeński. Monika (14-15.10.2017)

*****

Wszystkim polecamy to miejsce, żeby odbyć nauki przedmałżeńskie i spotkanie w poradni. Pani Kasia merytoryka na 100%, Pani Luiza ludzkie podejście do tematu i forma warsztatów na luzie a Ksiądz Jarek best of the best, oby więcej takich miejsc i takich ludzi. Dziękujemy i pozdrawiamy! Klaudia & Sylwek  (14-15.10.2017)

*****

Dziękujemy za miłe spotkanie  .Pozdrawiamy Justyna i Robert (23-24.09.2017)

*****

Serdecznie polecamy nauki w Metanoia. Szczególnie ten czas jaki spędziliśmy na wesoło z księdzem Jarosławem Kamińskim uświadamiając i wyjaśniając sobie wzajemnie wiele spraw. Oby więcej było takich wesołych i miłych Księży. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie. Artur i Monika (5-6.08.2017)

*****

„Tak sobie właśnie wyobrażaliśmy kurs przedmałżeński! Dobrze zorganizowany, efektywny czas, mega otwarci prowadzący – w tym Ksiądz z prawdziwego zdarzenia – ks. Jarek  rozbudujcie jeszcze część warsztatową – to naprawdę cenne doświadczenie dla ludzi, którzy w zasadzie cały czas się jeszcze poznają polecam i pozdrawiam! 

*****

„Nie będę oryginalny. Założyliśmy, że weekend z naukami to weekend stracony. A jednak zupełnie niepotrzebnie. Była to prawdziwa nauka dla nas, na czasie, z humorem i po prostu po ludzku. Oby więcej takiego podejścia do młodych Pozdrawiamy i dziękujemy za weekend. Monika i Kamil”. (1-2.07.2017)

*****

„Przed wyjazdem do Płocka myśleliśmy, że przed nami dwa dni we włosienicy, ze strapioną miną i poczuciem, że moglibyśmy inaczej wykorzystać ten czas, ale czekała na nas pozytywna niespodzianka. Zajęcia prowadzone na luzie i z charakterem, poczucie humoru i „ludzka” rozmowa – wszystko to coś, co na pewno chcielibyśmy polecić innym parom, które szukają miejsca na swoje nauki przedmałżeńskie. Pozdrawiamy i dziękujemy !! Marcin i Asia”. (24-25.06.2017)

*****

„Nie ukrywam, iż nie byliśmy z narzeczonym nastawieni pozytywnie na odbywanie obowiązkowych nauk przedmałżeńskich. Jednak pobyt w Metanoi pokazał nam jak bardzo się myliliśmy. Nie mogliśmy lepiej trafić! Treści przekazywane z humorem, ciekawie i z poszanowaniem poglądów innych. Zajęć z księdzem Jarkiem chyba nigdy nie zapomnimy zdecydowanie nie był to czas stracony i bardzo wiele z niego wynieśliśmy. Dziękujemy Gosia i Kuba”. (24-25.06.2017)

*****

„Uczestniczyliśmy z narzeczonym w weekendowych naukach 29-30 kwietnia. Przyznam, że dość sceptycznie podchodziłam do tych spotkań i to był mój błąd cudowna atmosfera, super ludzie w grupie i naprawdę fantastyczni prowadzący. Polecam serdecznie, na pewno nie zmarnujecie swojego czasu. Serdeczne pozdrowienia dla Edyty Śpiegowskiej. Alexandra”. (01.06.2017)

*****

„Zajęcia w Metanoi rewelacja. Naprawdę bardzo pozytywne zaskoczenie z naszej strony. Weekend, który spędziliśmy nie został zmarnowany. Ludzkie podejście do człowieka. A zajęcia z księdzem Jarkiem REWELACJA (jest najlepszy)! Pozdrawiamy z całego serducha! I będziemy polecać Centrum Metanoia każdemu!! Kasia”. (28.05.2017)

*****

„Rewelacja, bardzo miłe zaskoczenie. Czas nie został stracony a wręcz przeciwnie, pozdrawiamy księdza Jarka najlepszy. Marzena”. (27.05.2017)

*****

„Na początku marca uczestniczyliśmy w kursie przedmałżeńskim w Centrum Psychologiczno-Pastoralnego METANOIA. Po tym kursie obiecałam sobie, że napiszę do księdza kilka słów, żeby… podziękować.

Przede wszystkim za atmosferę, która ze względu na bardzo życzliwe i partnerskie podejście już od pierwszych minut spotkania była absolutnie rewelacyjna. Dziękujemy za otwartość, za poczucia humoru i stworzenie naprawdę fajnej atmosfery. Z radością mogliśmy stwierdzić, że znajomi, którzy ostrzegali nas przed nudą i formą „odhaczenia tematu” byli w błędzie. Po prostu nie trafili na kurs do Mentanoia:)

Dziękujemy, za zaangażowanie osób, które przygotowywały program szkolenia. Czuliśmy, że włożyły w to naprawdę dużo pracy, starań i zaangażowania. Dziękujemy za wiedzę i za samą formę kursu, która była na najwyższym poziomie i w wielu aspektach może stanowić silny wzór np. dla szkoleń  o tematyce świeckiej. Pojawienie się elementów wykładu, opowieści z życia wziętych, prezentacji, nawiązań do badań i danych, ćwiczeń indywidualnych i dla par, cateringu (ciasteczka rewelacyjne:) czy nawet materiałów dla uczestników to bezsprzecznie pełna gama narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalnych trenerów.

Dla każdej osoby, uczestniczącej w przygotowaniu kursu mocny ukłon i wyrazy uznania.

Dziękujemy za odwagę każdej osoby, która prowadziła poszczególne moduły. Za to, że chcieli i umieli przekazać nam wiedzę, która nie jest ani łatwa ani popularna w dzisiejszych czasach. Za świadectwo przed grupą obcych, młodych ludzi, którzy mogli wcześniej słyszeć to co my  – że nudno, że takie nieżyciowe, że to stek bzdur. Dziękujemy, że wytrwali i z szacunkiem do drugiego człowieka opowiadali o rzeczach, które przecież są dla nas, przyszłych małżonków, szalenie ważne. Za to, że nie oceniali i nie potępiali, że mówili o faktach, że wykazywali się zrozumieniem i chcieli się podzielić doświadczeniem. Dziękujemy.

Dziękujemy, że dzięki księdza wytrwałości, poczuciu odpowiedzialności za przyszłe żony, mężów i ich przyszłe rodziny dostaliśmy duże duchowe wsparcie, bodziec do refleksji i dyskusji. To piękny prezent:) Dziękujemy. Z prośbą o modlitwę Asia i Paweł”.

*****

„Nie ukrywam, że wspólnie z narzeczonym sceptycznie podchodziliśmy do idei spotkań dla narzeczonych, o których czytaliśmy najróżniejsze (i przeważnie nie najpochlebniejsze) opinie. Wiele słyszeliśmy o wzbudzaniu w narzeczonych poczucia winy, natarczywym podkreślaniu jedynej słusznej metody planowania rodziny oraz krytykowaniu wspólnego mieszkania przed ślubem… Dlatego też uczciwie napiszę, że zostaliśmy przez prowadzących w Metanoi bardzo pozytywnie zaskoczeni i oba spotkania – zarówno z p. Małgosią, jak i z ks. Jarkiem – nie tylko ukazały nam świat wiary od bardziej „ludzkiej” strony, lecz także uświadomiły, że dojrzeliśmy do sakramentu małżeństwa i jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wyzwanie „i nie opuszczę cię aż do śmierci”.

To, na co warto zwrócić szczególną uwagę, to fakt, że prowadzący spotkania ani nie starali się zbytnio idealizować, ani demonizować małżeństwa – ukazywali jego prawdziwe oblicze, akcentując zarówno jego cudowne, sielskie elementy (miłość, poczucie bezpieczeństwa, seksualność, wspólnotę itd.), jak i wskazując na liczne kryzysy oraz trudności, z którymi każda para – prędzej czy później – się spotka. Jednocześnie czynili to z dużym dystansem i poczuciem humoru. Bardzo polecamy! Ewelina”.

*****

„Byliśmy z narzeczoną na spotkaniach przedmałżeńskich. Szczerze polecamy. Atmosfera wspaniała. Zajęcia prowadzone z humorem ale także z pasją. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Marcin”.

*****

„Dziękujemy za wspaniały weekendowy kurs dla narzeczonych. Było rewelacyjnie. Polecamy wszystkim gorąco, naprawdę warto! Daria”.

*****

„Cudowni ludzie i atmosfera, aż żal, że to już za nami. Nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca na nauki przygotowujące nie tyle do jednego wspaniałego dnia ale do całego życia spędzonego razem które mam nadzieję zacznie się już niebawem:) Karolina”.

*****

„Szczerze polecam centrum Metanoia i spotkania dla narzeczonych. Zajęcia prowadzone w miłej i wesołej atmosferze. Bardzo przyjazne i życiowe podejście do uczestników. Ewa”.

*****

„Jak najbardziej polecam 🙂 nauki dla narzeczonych przeprowadzone z humorem i w ciekawy sposób, nie był to stracony czas 🙂 Dorota”.

*****

„Jesteśmy mile zaskoczeni przebiegiem spotkań dla narzeczonych, które są prowadzone w miłej, wesołej i przede wszystkim ‚ludzkiej’ atmosferze, oraz poradni, gdzie nikt nikogo nie krytykuje, nie ocenia, zawsze wysłucha i pokieruje. Serdecznie polecamy! Joanna”.

*****

„Ubiegły weekend spędzony w Metanoi z pewnością nie był dla Nas czasem straconym ? Spotkania dla narzeczonych prowadzone są w sympatycznej atmosferze, ważne treści przekazywane są z humorem. Można chwilę zastanowić się nad przyszłością w małżeństwie ? Serdecznie dziękujemy prowadzącym za wspólnie spędzony czas i polecamy parom planującym ślub ☺. Żaneta”.

*****